Hydraulika siłowa | ROCH

Adres ul. Kopalniana 72, 42- 605 Tarnowskie Góry Telefon +48 32 381 99 40


Cięcie Wodą

Cięcie Wodą

Specjalistyczne cięcie wodą jest procesem, wykorzystującym wąski strumień cieczy pod wysokim ciśnieniem (ok. 4000 bar), który wraz ze ścierniwem pod wpływem dużej prędkości wycina określone elementy. Podczas realizacji wykorzystujemy nowoczesną technologię WATERJET, która umożliwia pracę na bazie różnych materiałów bez wpływu temperatur (40°C). Takie działanie zapewnia zachowanie pierwotnej struktury oraz własności materiału. Dzięki temu cieszy się coraz większym zainteresowaniem w różnych dziedzinach przemysłu.

Na czym opiera się technologia Waterjet? Struga wody powstaje w wyniku podniesienia jej ciśnienia do bardzo wysokiego poziomu. Dzięki temu możliwe jest swoiste przeciśnięcie się wody przez drobne otwory w materiale. Strumień wody, który wyrzucany jest z dyszy może samodzielnie przecinać miękkie materiały, takie jak guma czy różnego rodzaju pianki.

Aby otrzymać najbardziej wydajny strumień wody, konieczne jest podniesienie jej ciśnienia do wartości pomiędzy 1300 a 4000 bar. Tak wysokie ciśnienie wymusza potężny przepływ wody przez dyszę wodną. Tak powstaje struga o bardzo dużej energii, której prędkość jest zbliżona do prędkości dĽwięku. Takie cechy pozwalają na przecinanie różnego rodzaju materiałów, nawet tych twardszych.

Ogromnym atutem tej metody jest możliwość otrzymania wyjątkowo gładkich i precyzyjnie wykonanych powierzchni. Ponieważ na materiał nie oddziałują wysokie temperatury, nie ma ryzyka powstawania w nim zmian strukturalnych. To bardzo uniwersalna technologia, która pozwala uzyskać w zasadzie każdy kształt w sposób bardzo dokładny, a jednocześnie bardzo szybki.

Pracujemy na materiałach takich jak:

- stal (w tym stal nierdzewna),
- tworzywa sztuczne,
- guma, pianka,
- ceramika (głównie płytki),
- kamień,
- szkło,
- metale nieżelazne i ich stopy (aluminium, miedĽ, mosiądz, brąz),
- kompozyty.


Cięcie wodą realizujemy kompleksowo i terminowo, przykładając ogromną uwagę do wytycznych klienta. W trosce o pełne zadowolenie naszych zleceniodawców oferujemy:

Korzystne ceny – Proponujemy program oszczędnościowy, który zapewnia optymalny rozkrój materiału przy cięciu oraz cięcie kilku materiałów jednocześnie. Oferujemy także rabaty dla stałych odbiorców.

Nowoczesną technologię – Sterownie numeryczne CNC pozwala na precyzyjne wykonanie identycznych elementów w wielu egzemplarzach, które zachowują stałe wymiary.

Kompleksowe usługi – Przyjmujemy zlecenia na wykonanie elementów z różnego rodzaju materiałów. Ponadto umożliwiamy łączenie różnych tworzyw w elemencie dla uzyskania efektu wizualnego.

Indywidualne podejście – Wszystkie zamówienia wykonujemy zgodnie z wytycznymi zaleconymi przez klientów. Ponadto umożliwiamy stworzenie indywidualnych projektów dekoracji wnętrz (rozety, loga). W tym zakresie współpracujemy z agencjami artystycznymi. Jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane i nieszablonowe projekty, zgodnie ze wskazaniami Klientów.

Wykonujemy zarówno pojedyncze zlecenia, jak i produkcję seryjną, z gwarancją stuprocentowej powtarzalności. Naszą siłą są najnowocześniejsze urządzenia, ale również wykwalifikowana i doświadczona kadra specjalistów, znających specyfikę różnych materiałów i dbających o to, aby ich obróbka przebiegała sprawnie i bezawaryjnie.


 


Nasze Maszyny CNC

Prasa krawędziowa ATLANTIC 160T CNC

 

Zobacz więcej

Laser firmy TRIUPF

 

Zobacz więcej

Maszyna do cięcia wodą cięcie wodą CNC WATER JET

 

Zobacz więcej

Drążarka elektroerozyjna drutowa CHARMILLES ROBOFIL 290

 

Zobacz więcej

Centrum 7-osiowe Auerbach AX 3 TLF do głębokich wierceń

 

Zobacz więcej

Centrum 5-osiowe Auerbach AX 5 B-HSC

 

Zobacz więcej

Ramię pomiarowe firmy FARO z głowicą laserową

 

Zobacz więcej

Leica Absolute Tracker AT 401

 

Zobacz więcej

Obróbka CNC, zapewnia wyjatkową precyzję wykonania

Dowiedz się więcej
Unia Europejska

Jestes zainteresowany jedna z
naszych usług lub ofert?

Skontaktuj się z nami a nasi specjaliści dostarcza
ci wszystkie informacje oraz wycene.

+48 575 997 428